BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 13778382
*
nr 1377 8382
Bordslampa
Kina, keramik, Höjd: 70cm
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 18:40:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 20:58:31
1
300 kr
8/2 18:35:52
2
Vinnande bud
8/2 18:36:38
2
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
*
Bordslampa
nr 1377 8382
Bordslampa
Kina, keramik, Höjd: 70cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 20:58:31 | 1 | 300 kr |
8/2 18:35:52 | 2 | Vinnande bud |
8/2 18:36:38 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26